Teknik Özellikler
Teknik Özellikler

Ürün Açıklaması

PREFABRİKE BİNALAR TEKNİK ÖZELLİKLERİ

PLAN: Ön üretimli hafif prefabrike yapılar 125 cm genişliğinde hazır panellerin ihtiyacı karşılamaya yönelik hazırlanan yerleşim planına uygun olarak bir araya gelmesiyle oluşur. Bütün prefabrik yapılarda 4 tip değişik panel kullanılır. Dolu panel, kapılı panel, pencereli panel, vasistaslı panel.

TEMEL: Gisa Prefabrik tarafından verilecek beton planına uygun olarak işveren tarafından hazırlanacaktır.

TEKNİK VERİLER
Kar yükü 80 kg/m2
Rüzgar hızı 102 km/h
Deprem bölgesi 1. derece bölge
İklim bölgesi 3. iklim bölgesi

DUVAR PANELLERİ:

PRES SİSTEM
Panel yüksekliği 2500 mm
Panel kalınlığı 60 mm istenirse 100 mm
Yüzeyler 8 mm fiber cement hekimboard marka DIN 4102
Yalıtım 44 mm expanded polistren köpük ( 10-12 kg/m2 )
Isı iletim katsayısı k:0.64 Kcal/m2hC

 

KARKASLI SİSTEM
Panel yüksekliği 2500 mm
Panel kalınlığı 60 mm istenirse 100 mm
Panel karkası 30x43x1.5 mm DKP U PROFİL
Yüzeyler 8 mm fiber cement hekimboard marka DIN 4102
Yalıtım 44 mm expanded polistren köpük ( 10-12 kg/m2 )
Isı iletim katsayısı k:0.64 Kcal/m2hC

TAVAN KAPLAMASI : Tüm mahallerde 6 mm fiber cement ( hekimboard marka yanmaz ) levhalar H profillerle monte edilir. H profillerde pas ve terlemeyi önlemek için metal takviyeli pvc profil kullanılmıştır.

ÇATI KAPLAMASI: Konut binalarında onduline şantiye binalarında galvaniz sac kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak shingle uygulanabilir.

Makas 125 cm ara ile çelik makas ( 20 cm ) saçak pvc dereli
Aşık 5x5 ahşap aşık

TAŞIYICI SİSTEM : Rollformer makinesi ile çekilmiş H profil kolonlar (1.5 mm galvaniz ) ve kutu profil çatı makaslarından oluşmaktadır. İç taban profilleri 1.2 mm galvanizden üretilmektedir. Kenar omegası, pano üstü omega, alın kenar kaplama malzemesi, pencere kör kasaları, saçakaltı kaplama malzemesi PVC´dir (PAS VE TERLEMEYİ ÖNLEMEK İÇİN). Ancak pvc olan bu malzemeler yapının statik özelliklerine bağlı olarak metal de olabilmektedir.

DUVAR BİRLEŞİMLERİ : ROLLFORMER makinesi ile çekilmiş H profil kolonlardır. Dış duvarların dış yüzeyindeki H profillere paslanmayı önlemek için pvc kapak takılmaktadır.

KAPILAR : Galvaniz sac kasalı olup iç kapılarda mdf lam pres kapı konutlarda dış kapılar aliminyum şantiye binalarında izolasyonlu sac kapı takılmaktadır. Konut binalarında isteğe bağlı olarak amerikan kapı ya da çelik kapı uygulaması yapılabilmektedir.

PENCERE DOĞRAMALARI VE CAM : İnterpen marka pvc doğramadır. İsteğe bağlı olarak aliminyum veya ahşap doğrama yapılır.

ELEKTRİK ve SIHHİ TESİSAT : Sıvaüstü antigron yapılmaktadır.

BOYA: Metal aksam için hekim marka 1 kat rapit astar üzerine 2 kat yağlıboya, dış cephelerde hekim marka silikonlu dış cephe boyası, iç cephelerde hekim marka plastik boya uygulaması yapılmaktadır.